Szép volt, jó volt, történelmet írtunk itthon, de semmi sem tart örökké.

FRH Formula 1 Quick Race

Tartalomjegyzék

Végeredmény!

Egy kemény és embert próbáló Bajnokságnak nézünk elébe, melyben a boxstratégia kulcsszerepet játszhat.

A hétvégi „Quick Race”-re már mindenki felspannolta magát. A lobbi megtelt, az időmérőket lefutottuk, aztán jött a verseny.

Már a felvezető körben előfordult egy-két kisebb konc és hát ebben a kategóriában az autókat papírból hajtogatták, mintha valami origamik lennének. J
A felvezető kör után felálltunk az állórajtra. Én már akkor pórul jártam, amikor még el sem rajtoltunk. Kicsi autója megindult (biztos LAG volt J) és majdnem az előttem lévő autóra felkent.
De sebaj, visszatolattam a helyemre és elrajtoltam. A rajt után már az első kanyarban történt egy nagyobb rajtbaleset, amelyben 3-4 autó is benne volt. Volt, aki egyből újrajtot kért, viszont ez már egy jó ideje nincs, hogy újrajtot lehet kérni baleset esetén, csak LAG! esetén lehetséges ez az opció.

A baleset után volt, aki föladta és volt, aki folytatta a harcot, ameddig csak tudta. Pár kör elteltével a 4. helyen autóztam, amikor a célegyenes ráfordító kanyarban előttem IceSanyi megpördült és átadta nekem a 3. helyet.

Voltak pozíciók ahol kemény harcokat vívtak pilóták, de volt aki nem tudta befejezni a távot.

Én, miután megszereztem a 3. helyet, próbáltam Ice-tól minnél messzebbre kerülni. Minden egyes boxkiállás után néztük a távot, hogy nőt vagy csökkent-e köztünk. Ez azért is volt érdekes, mert az én autóm jobban koptatta a gumikat, mint az övé.
A 3. boxkiállásom után már tudtam, hogy az utolsó 3 köröm kemény lesz, mert addigra 50-60 %-os gumikopással kell végigmennem. Hibáztam is a körökben és a kopott gumikon már nem tudtam megfelelő köröket hoznom. Meg is történt, amitől féltem, hogy Ice megérkezett mögém az utolsó körökre és meg is előzött, így az övé lett az előkelő 2. hely. Még egyszer gratulálok neki!

Sajnálom azokat akik nem tudták befejezni a versenyt, de még hátra van a Bajnokság, ahol lesz lehetőségük remekelni.

Gratulálok mindenkinek az elért eredményeihez!